Adwordsu Kullanmanız İçin 5 Sebep
23 Ekim 2000 yılında Google online market işini tamamen değiştirecek "Self-Service Advertising Program" adı verilen kendi reklamını kendin servis edebildiğin bir program yayınladı. Bu programdan 10 yılda içinde 42 milyar dolar gelir elde etti. Biz şu anda bu programı Google Adwords olarak biliyoruz ve bu sistem bir çok online şirketin değişmez bir parçası olmuş durumda.
 

Eğer Adwords'a alışık değilseniz, duymadıysanız kısaca özetleyecek olursak tıklandıkça ödeyeceğiniz reklamlar oluşturmanızı ve yönetmenizi sağlıyor. Daha sonra bu reklamlar Google'ın arama servisinde gösteriliyor ve bu şekilde kullanıcılar web sitenize erişiyor.

 

Doğru anahtar kelimelerle istediğiniz, hedeflediğiniz kitleye ulaşabiliyorsunuz. Rakiplerinize karşı 1-0 önde başlıyorsunuz çünkü firmanızla ilgilenebilecek belli kitlenin dikkatini çekmiş oluyorsunuz..

 

Hala ilgileniyor musunuz?

 

Harika. Neden Adwords'u kullanmanız için işte 5 neden.

Tümünü Oku
Google Adwords İçin Küçük Bir Tanıtım Yazısı

Bu yazıyı okuyan herkesin hayal etmesini istiyorum. Diyelim ki dergide Google adwords reklamı verdiniz, ilanınızı okuyabilen, duyurunuza erişebilen, yani yalnızca reklamınızı gören ve ulaşan herkes için küçük miktarlarda para ödüyorsunuz. Reklamınızı görmeyen erişemeyenler içinse hiçbir ödeme yapmanıza gerek kalmıyor. Reklam yapan kişi, internet aramalarında ziyaretçiler reklama tıkladığında, reklam verenin web sitesini görüntülediğinde reklam gerçekleşmiş, reklam yapan şahıs ödeme yapmış oluyor. Özünde, tıklandığı kadar öde sistemi bu şekilde anlatılabilir.

Tümünü Oku
Google Adwordsu Nasıl Kullanmalıyız

Bilindiği gibi google üzerinde yapılan aramalar hedefe odaklı bir reklam stratejisi gelişmesine sebep oldu ve Google Adwords reklam biçimi doğdu. Peki bu reklam nasıl yapılıyor? Şirketimizde bulunan uzmanlarımız bu reklamları uygularken nelere dikkat ediyorlar? Bununla ilgili 11 maddeden oluşan ufak ipuçlarını sizlerle paylaşmak ve bu reklam stratejisi hakkında bilgi sahibi olmanızı istedik.

 

1- Anahtar Kelimelerinizi Reklam Metninizde Kullanımmak Faydalıdır

 

Araştıran kişiye reklamınızın konu ile ilgili olduğunu göstermek adwords reklamlarında çok önemlidir. Google aranan anahtar kelimeleri kalın bir şekilde gösterecektir, eğer hali hazırda anahtar kelimeniz varsa bu kelimeler reklam metinlerinde kullanılarak ilgi çekicilik yaratılabilir. Eğer belirlediğiniz anahtar kelimeler yoksa biz sizin için en uygun anahtar kelimeleri seçip gerekli şekilde reklamınızın öne çıkmasını sağlamaktayız. Doğru reklam metinlerini kullanarak reklam yapılan kalabalıktan ayrı şekilde ilgi çekecek bir reklam alanı oluşturulabilir.

Tümünü Oku

HİZMETLERİMİZ

Web Tasarım Web Tasarım

Web tasarım yaptırmak amacıyla yola çıkan değerli dostlarımıza fikir vermesi açısından, bununla birlikte yol göstermesi amacıyla uyarılarda bulunmak isteriz

Detay ...
Logo Tasarımı Logo Tasarımı

Logo tasarımı bir kuruluşu temsil eden ve kurumun en önemli görsel simgesine verilen isimdir. Yalın, çabuk anlaşılır, hatırlaması kolay, mümkün olduğu ölçüde

Detay ...
Responsive Tasarım Responsive Tasarım

Web Studio olarak sizlere responsive web sayfaları tasarlar, mobil uygulamalar geliştiririz. Web sitenizi ziyaret eden internet kullanıcıları web sayfanıza

Detay ...
E-Ticaret Tasarımı E-Ticaret Tasarımı

E-ticaret olarak tabir edilen ticaret platformu İnternet ile tanışmamızla birlikte başlamış, devam eden yıllarda yaygınlaşmış, normal ticarete alternatif

Detay ...

Web Studio Dijital Ajans Mental Bilgi Teknolojileri Tic. Ltd. Şti. Markasıdır.

Web Studio - Google Play Store Web Studio - App Store

Blog Sayfamız

Teklif İste