Logo Tasarımının Önemi

Logo tasarımı şirketlerin kişiler tarafından algılanmasında önemli etkenlerin başında gelir. Bir işletmenin hitap etmek istediği kişilere, markası veya şirketiyle ilgili ilk izlenimini bıraktığı etkili bir tanıtılma aracıdır. Profesyonelce tasarlanmış bir logo insanların zihinlerinde oldukça etkileyici bir imaj bırakarak daha sonraki karşılaşmalarında o şirketleri kolaylıkla anımsamalarını sağlarlar. Bu durum şirketler için avantaj sağlamakla beraber kişiler için bir tercih sebebi olmaktadır.

Bir logo sade ve anlaşılır olmalıdır. Çok karmaşık karakterlerden oluşmamalı ve kolaylıkla okunabilir olmalıdır ki insanlar baktıklarında logoyu kolaylıkla algılayabilsin ve ayırt edebilsinler...

Tümünü Oku
Profesyonel Web Tasarımı

Profesyonel web tasarımı kavramını ele alarak sizlere profesyonel web tasarım hakkında fikirlerimizi sunmak istediğimiz bir blog yazısıyla karşınızdayız.

İnternet siteleri, şirketlerin vazgeçilmez tanıtım unsurlarının başında gelmektedir. Güncel düşünen, çağımızın teknolojilerini takip eden kurumsal şirketler yazılım teknolojilerinden üst düzeyde faydalanmak hedefiyle belirli bütçelerde yatırım yapmaktalar. Ortaya koydukları sermayeden maksimum dönüş elde etmeyi hedefliyorlar. Peki satın aldıkları hizmet gerçekten profesyonel mi? Yoksa yalnızca sanal ortamda yayınladıkları basit web sitesinden ibaret bir yatırım olarak mı kalıyor. Şirketin karar veren pozisyonundaki kişi olsaydınız profesyonel web tasarım hizmetinden faydalanmak, kazanım elde etmek için ne yapardınız? Dilerseniz konuyu detaylandırarak biraz daha açalım.

Tümünü Oku
Seo Uyumlu Web Sitesi Nedir

Seo (google) uyumlu web sitesi nedir, seo uyumlu web sayfası nasıl yapılmaktadır, web sitesine seo yapacak mısınız, internet sayfamız güncel seo algoritmalarıyla uyumlu olacak mı diye çokça sorular geliyor müşterilerimizden. Seo uyumlu olduğunda web sitesi için avantajları nelerdir diyede merak ediyorsunuzdur eminiz. Bu konuyu sizin açınızdan daha kolayca anlaşılır hale getirebilmek açısından sizlerle aklımızdan geçenleri, bilgilerimizi paylaşarak sizleri bilgilendirmek istedik.

Arama motoru optimizasyonu yani İngilizce isminden kısaltılmış haliyle SEO (search engine optimization); web sitelerini aratarak bulduğumuz güncel arama motorlarının botlarına (en çok bilineni google) şirin görünmek, sevimli görünmeklede kalmayıp bu işin otoritesi gibi durmak maksadıyla yapılan web sitesini uygun biçimdeki tekniklerle şekillendirmek, yoğurmak diyebiliriz.

Tümünü Oku
Adwordsu Kullanmanız İçin 5 Sebep
23 Ekim 2000 yılında Google online market işini tamamen değiştirecek "Self-Service Advertising Program" adı verilen kendi reklamını kendin servis edebildiğin bir program yayınladı. Bu programdan 10 yılda içinde 42 milyar dolar gelir elde etti. Biz şu anda bu programı Google Adwords olarak biliyoruz ve bu sistem bir çok online şirketin değişmez bir parçası olmuş durumda.
 

Eğer Adwords'a alışık değilseniz, duymadıysanız kısaca özetleyecek olursak tıklandıkça ödeyeceğiniz reklamlar oluşturmanızı ve yönetmenizi sağlıyor. Daha sonra bu reklamlar Google'ın arama servisinde gösteriliyor ve bu şekilde kullanıcılar web sitenize erişiyor.

 

Doğru anahtar kelimelerle istediğiniz, hedeflediğiniz kitleye ulaşabiliyorsunuz. Rakiplerinize karşı 1-0 önde başlıyorsunuz çünkü firmanızla ilgilenebilecek belli kitlenin dikkatini çekmiş oluyorsunuz..

 

Hala ilgileniyor musunuz?

 

Harika. Neden Adwords'u kullanmanız için işte 5 neden.

Tümünü Oku
Google Adwords İçin Küçük Bir Tanıtım Yazısı

Bu yazıyı okuyan herkesin hayal etmesini istiyorum. Diyelim ki dergide Google adwords reklamı verdiniz, ilanınızı okuyabilen, duyurunuza erişebilen, yani yalnızca reklamınızı gören ve ulaşan herkes için küçük miktarlarda para ödüyorsunuz. Reklamınızı görmeyen erişemeyenler içinse hiçbir ödeme yapmanıza gerek kalmıyor. Reklam yapan kişi, internet aramalarında ziyaretçiler reklama tıkladığında, reklam verenin web sitesini görüntülediğinde reklam gerçekleşmiş, reklam yapan şahıs ödeme yapmış oluyor. Özünde, tıklandığı kadar öde sistemi bu şekilde anlatılabilir.

Tümünü Oku
Ataşehir Web Tasarım

Ataşehir web tasarım alanında İstanbul'un yakın zamanda ilçeleşen bölgelerinden birisi olmasına rağmen oldukça hızlı bir gelişim göstererek insanların beğenisini kazanan bir cazibe merkezi haline geldi, bunun farkına vararak 2013 senesinin sonlarından itibaren Ataşehir ilçesinde ikamet etmeye başladık. Kadıköy ilçesinden Ataşehir ilçesine geçerken web tasarım ve web yazılımı talebinin potansiyeli hakkında öngörülerimiz vardı. Ataşehir web tasarım hizmetleri üretirken keyif alacağımız bir bölge diye düşünüyorduk; tahminlerimiz bizi yanıltmadı.

Ataşehir ve yakın bölgelerinden (Küçükbakkalköy, İçerenköy, Dudullu, Bostancı, Kozyatağı) bizlere yoğun olarak ulaşan web tasarım ve web yazılımı taleplerini sonuçlandırarak çevrede bulunan diğer şirketlerede ulaşmamızla birlikte, müşterilerimizi memnun eden çalışmalarımızı sürdürerek peyderpey bölgede etkili bir konuma yükselmiş bulunuyoruz.

Tümünü Oku
Seo Nedir

Seo nedir, web sitemize seo ne amaçla kullanılır, nasıl seo yaparız diye çokça sorular geliyor müşterilerimizden. Seo yapmanın kolaylıkları nelerdir diyede merak ediyorsunuzdur eminiz. Bu konuyu meraklıları açısından daha kolayca anlaşılır hale getirebilmek maksadıyla sizlerle aklımızdan geçenleri, bildiklerimizi paylaşarak sizleri bilgilendirmek istedik.

 

Arama motoru optimizasyonu yani İngilizce isminden kısaltılmış haliyle SEO (search engine optimization); web sitelerini aratarak bulduğumuz güncel arama motorlarında (en çok bilineni google) üst sıralarda görünmek, yüksek sıralarda görünmeklede kalmayıp bu işin otoritesi gibi durmak maksadıyla yapılan çeşitli biçimdeki tekniklerle arama sıralamasında yükselmek diyebiliriz

Tümünü Oku
Web Tasarım Firmaları

Web tasarım firmaları İstanbul sınırları içinde oldukça yüksek sayıda bulunabilir olmakla birlikte iyisini seçmek istediğinizde rastlamakta zorluk çekeceğiniz bir hizmet sektörüdür. İstanbul dışında kalan Türkiye'nin diğer şehirlerinde belli başlı şirketler bahsi geçen hizmetin üretimine talip olmuşlardır, az sayıda ajans içerisinden seçim yapmak kolaydır; fakat İstanbul sınırları içerisindeyseniz durum tamamen farklılaşıp içinden çıkılmaz hal alabiliyor. En iyi web tasarım ajansları nerede? En iyi web tasarım şirketine nasıl ulaşırım diyerek saatlerinizi hatta günlerinizi harcamak zorunda kalabilirsiniz. Aslında çözüm hemen elinizin altında bulunan bilgisayar, bilgisayarın içinde yüklenmiş olan işletim sistemi dahilinde işlevlerini yerine getiren web tarayıcısından ibarettir. Hepimizin bildiği, Türkiye'de ise sıklıkla kullanılan arama motoru "Google" üzerinden yapacağınız "en iyi web tasarım firmaları" kelime aramasıyla derdinize derman olacak web ajanslarına erişerek kaliteli web tasarım firmasına erişebilirsiniz.

Tümünü Oku
21 Nisan Tarihinde Google Algoritma Güncellemesi Yapıyor

Google yapacağı güncellemeyle 21 nisan itibarıyla arama sonuçlarında (google üzerinde yapılan aramalarda) mobil uyumlu web sitelerinin ön plana çıkarılacağını, mobil uyumlu olmayan sitelerin ise aramalarda arka plana atılacağını açıkladı; bu da demek oluyor ki arama sonuçlarında görüntülenmenizin %50'sini kaybedebilirsiniz. Yapılan son araştırmalara göre artık internet kullanıcıları aramalarının %50 sini mobil cihazlar üzerinden yapmaktalar. Mobil cihaz aramalarının artacağı ve masaüstü cihazların hakimiyetini elinden alacağı aşikar.

Bu güncellemeden etkilenecek olan mevcut web sitelerinin sahiplerini uyarmak ve bu konuda haberdar etmek istiyoruz. Yaptıracağınız web sitesinin "responsive" yani mobil cihazlara duyarlı olmasına özen gösterin ve hatta web sitenizi yaptıracağınız tasarım firmasından bu özelliği...

Tümünü Oku
Google Adwordsu Nasıl Kullanmalıyız

Bilindiği gibi google üzerinde yapılan aramalar hedefe odaklı bir reklam stratejisi gelişmesine sebep oldu ve Google Adwords reklam biçimi doğdu. Peki bu reklam nasıl yapılıyor? Şirketimizde bulunan uzmanlarımız bu reklamları uygularken nelere dikkat ediyorlar? Bununla ilgili 11 maddeden oluşan ufak ipuçlarını sizlerle paylaşmak ve bu reklam stratejisi hakkında bilgi sahibi olmanızı istedik.

 

1- Anahtar Kelimelerinizi Reklam Metninizde Kullanımmak Faydalıdır

 

Araştıran kişiye reklamınızın konu ile ilgili olduğunu göstermek adwords reklamlarında çok önemlidir. Google aranan anahtar kelimeleri kalın bir şekilde gösterecektir, eğer hali hazırda anahtar kelimeniz varsa bu kelimeler reklam metinlerinde kullanılarak ilgi çekicilik yaratılabilir. Eğer belirlediğiniz anahtar kelimeler yoksa biz sizin için en uygun anahtar kelimeleri seçip gerekli şekilde reklamınızın öne çıkmasını sağlamaktayız. Doğru reklam metinlerini kullanarak reklam yapılan kalabalıktan ayrı şekilde ilgi çekecek bir reklam alanı oluşturulabilir.

Tümünü Oku
Profesyonel Seo Yazarları İçin 6 Kural

Seo yazıları web siteleri için gerçekten önemlidir. Düzenli şekilde girilen yeni içerikler sitenizi potansiyel müşterilere daha kolay tanıtır.

Tabi ki bir sürü kelimeleri bir sayfaya atarak insanların oraya akın etmesini düşünemezsiniz. Eğer düzgün bir düzen kurarsanız emin olun istediğinizi elde edersiniz.

İşte Seo makaleleri için 6 kural:

Tümünü Oku
Web Sitesi Yapan Firmalar

Web sitesi yapan firmaları iki çeşitte sınıflandırabiliriz. Öncelikle sınıfladığımız web sitesi yapan firma çeşidi: Web sitesini yaparak hazır biçimde bekletip, talepte bulunan firmalara ellerinde barındırdığı web sitesini pazarlayanlar. İkincil olarak sınıflandığımız web sitesi yapan firmalar: Müşteriye özel çizgide tasarlayıp beğendirilen çizimleri kodlayarak internet sitesini haline getirerek teslim edenler. Web sitesi yapan şirketleri iki çeşide ayırıp sizleri bilgilendirmenin ardından şirket tiplerinin avantajlarını, dezavantajlarını anlatalım.

Tümünü Oku
Web Tasarım Fiyatları

Web tasarım fiyatları, web sitesi tasarımı yaptıracak şirketler, kurumlar, kişiler adına oldukça merak edilen konulardan birisi olarak dikkat çekmekte. Web sitesi fiyatları, hizmeti üreten ajansın bulunduğu konuma istinaden değişimler gösterebiliyor. Oldukça farklı fiyatların ortaya çıktığı, insanların iki ücret arasında bulunan farka hayretle bakarak şaşırdıkları sonuçları doğurabiliyor. Peki, neden web tasarım fiyatları orantısız değişimler gösterebiliyor? Nasıl oluyor bu ücret farkı? Bir ajans 1000 TL gibi bir rakama çalışmayı yapabiliyorken diğer ajans benzer tasarım çalışmasını 10.000 TL gibi 10 kat farklı fiyata yapıyor? Dilerseniz konuyu genel hatlarıyla değerlendirip size birkaç maddede açılım yapalım.

 

Web tasarım fiyatları hangi durumlarda ucuz olabilir?

Tümünü Oku
İçerik Bakımından Eksik Siteler Neler Yapmalı?

Sitenizde içerik eksikliği mi var? Sitenize kullanıcı çekemiyor musunuz? Internet ağında bir çok sitede bulunan içerik sorunu sitenizin kalitesini düşürür. Peki bu konuda ne yapmalısınız?

 

Google'ın bir çalışanı olan Gary Illyes, siteniz eğer içerik bakımından kötü bir izlenim veriyorsa içerikleri kaldırmak yerine üstüne ekleyerek değiştirmenizi öneriyor.

 

Oysa Jen Slegg zayıf olan içerikleri kaldırmamızı söylemekte...

Tümünü Oku
Web Tasarım Ajansı Nedir

Web tasarım ajansı nedir, web tasarım ajansı hangi çalışmaları yapar, web tasarım ajansları hakkında nasıl bilgi edinebiliriz diye sorular soruyor olabilirsiniz. Aklınızdan geçen sorulara açıklık getirmesi açısından sizler için yeni bir makale hazırlama ihtiyacı hissettik. Okuyacağınız bu yazımızda web tasarım ajanslarının neler yaptıklarını, hangi işlerle iştigal ettiklerine vakıf olarak bilgi dağarcığınızı geliştireceksiniz.

 

Web tasarım ajansı nedir açıklıyoruz; Web paltformlarında harcanan zaman günden güne artmakta. İnsanlar vakitlerinin büyük bir bölümünü internet üzerinde gezinti yapabilecekleri cihazları kullanarak harcamakta, insanlar neredeyse bütün ihtiyaçlarını internet siteleri üzerinden karşılamaktalar. Elbette bu durum web teknolojileri üzerinden çalışmalar yürütmekte olan web tasarım ajansları için fırsat kapıları açarak ajansların hizmet kalemlerini sunmaları için farklı alternatifler oluşturarak ürettikleri çalışmaları müşterileriyle buluşturup kazançlarını artırmalarına olanak sağlamaktadır. Kazanç elde edilmesindende anlaşılacağı üzere web tasarım ajansıları...

Tümünü Oku
Pagerank Nedir ve SEO İçin Faydaları

Öncelikle "PageRank" nediri anlatarak ufak bir açıklamayla yazımıza başlayalım.

 

PageRank en çok bilinen arama motoru olan Google'ın web sitelerinin sıralamasında kullandığı algoritmadan aldığı sonuçla internet siteniz için belirlediği değeri gösteren 0'dan başlayarak 10'a kadar ölçeklendirdiği değerlendirme puanıdır. Google'ın belirlemiş olduğu bu değerlendirme puanı web sitesinde barınan özgün içeriklere, sayfadan verilmiş ve sayfaya verilmiş backlink'lere, backlink veren web sayfalarının kalitesine ilişkili olarak değişiklik gösterir.

 

PageRank son yıllarda Google için eskisi gibi yüksek SEO kriterleri içinde bulunmuyor çünkü Google PageRank'i artık eskisi gibi umursamıyor; yani seo açısından önemli kriterler arasından kaldırmış bulunmakta. Web sitenizin pagerank değeri yüksek olsa dahi bu internet sitenizin hızlı bir yükseliş göstererek yüksek sıralarda kalmasına yüksek katkılı bir neden olmayacaktır. Son yapılan algoritma güncellemeleri şunu gösteriyor, yüksek pagerank değerine sahip sitelerden aldığınız backlink (dofollow veya nofollow) size eskisi kadar güçlü bir yükselme sağlamayacak.

Tümünü Oku
Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir

Mobil uyumlu (responsive) web sitesi nedir, mobil uyumlu web sayfası nasıl yapılmaktadır, web sitesine responsive kodlama yapacak mısınız diye çokça sorular geliyor müşterilerimizden. Mobil uyumlu olduğunda web sitesi için avantajları nelerdir diyede merak ediyorsunuzdur eminiz. Bu konuyu sizin açınızdan daha kolayca anlaşılır hale getirebilmek açısından sizlerle aklımızdan geçenleri, bilgilerimizi paylaşarak sizleri bilgilendirmek istedik.

 

Mobil uyumlu web sitesi yani İngilizce ismiyle belirtiksek Responsive; web sitelerinin mobil cihazların ekran çözünürlüklerinde görüntülenirken doğru ölçeklendirmeyle görünmesi, doğru oranda görünmekle de kalmayıp rahat gezilebilmesi maksadıyla; yapılan web sitesinin uygun biçimdeki yazılım teknikleriyle şekillendirmek, biçimlendirmek diyebiliriz.

Tümünü Oku
Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Web tasarımı önüne gelen her kişinin yapabileceği sıradan bir çalışma değildir, öncelikle bunu anlamalı ve bu doğrultuda hareket ederek sonuca ulaşmaya çalışmalısınız.

Sizin için öncelik nedir? İlk başta bunun kararını verin ve bu önceliğe göre araştırmaya girin. Eğer sizin için öncelik web tasarım fiyatıysa kalburüstü firmaların kapısını çalarken fiyat beklentinizi bir kenara bırakın ve o şekilde şirketin kapısından içeri girin. Sizin için öncelik kaliteyse o zaman bilmeniz gereken bir gerçek var o da bu işin çok ucuza

Tümünü Oku
Responsive Web Tasarım Nedir

Responsive tasarım (duyarlı tasarım) olarak adlandırılan çalışmalar son yıllarda popüler hale gelmiş, web sitelerinde kullanımı olmazsa olmaz diyeceğimiz bir önem kazanmıştır. Bunun sebebiyse günümüzde mobil cihazların, mobil çözünürlüklü cihaz kullanımının artış göstermesi, insanların aramalarını mobil araçların üzerinden fazlaca yapmaya başlamış olmalarıdır.

 

Responsive dizayn kullanımıyla şekillendirilmiş tasarıma uygun kodlama yapısı her tür mobil cihazın görüntüleme çözünürlüklerinde sorunsuzca okunaklı şekilde görüntülenmesini sağlarlar, buna istinaden fazlasıyla kullanışlıdırlar. Responsive tasarım ve bu dizayna uyumlu kodlama tarzıyla üretilen web siteleri kullanıcı deneyimi açısından yüksek memnuniyet sağlamakta. Responsive web sitelerinin yapımında her çözünürlük için ayrı ayrı css kodlamaları yapılabileceği gibi bootstrap gibi framework yapıları da kullanılabilmektedir. Kodlamayı yapmanın ardından bütün düşük ve yüksek çözünürlüklerde web sayfasının test edilerek doğru görüntülendiği teyit edilmelidir.

 

Responsive olarak hazırlanın ve yayına alınan web sitesi...

Tümünü Oku
Web Sitesi Nasıl Yapılır

Web sitesi nasıl yapılır sorunun oldukça sık sorulduğu bir ortamda web sitesinin nasıl yapılacağına ilişkin bilgiler vererek sizleri bilgilendirmemiz gerektiğini gördük, bu bağlamda web sitesi nasıl yapılır sorgusuna bir açılım getirdik. Yeni blog yazımızı sizinle paylaşmaktan ve sizlerin bu blog yazısıyla bilinçlenmesinden mutluluk duyacağımızı şimdiden sizlere bildirmek istiyoruz.

 

İnsanların gün be gün web sitelerine olan merakları artıyor. Kimileri bu dijital platformu iş kolu biçimine çevirerek bu işten para kazanmanın yollarını ararken kimileride kendi kullanımında olacak web sitelerini kendi bünyelerinde yapmak istiyorlar.

Tümünü Oku
Html5 ve Faydaları

HTML5, web siteleri oluşturmak için kullanılan hiper-metin işaretleme dilinin son sürümüdür.

Önceki sürümleri ile aynı özellikleri sunmakla birlikte, fırsatlar dünyasının kapılarını açmak için birçok yeni özellikleri bulunmaktadır. Ancak, bazı web yöneticileri zaman harcamaya değmez korkusuyla, HTML5 diline geçiş yapmakta şüpheciler. Eğer siz de hala şüpheci olanlardansanız, aşağıda listelenen HTML5 dilinin üstün faydalarından bazılarına göz atmanızda fayda var.

1) Dahili ses / video oynatabilme.

2) Çevrimdışı önbelleğe alma.

3) Temiz Kod.

4) Çapraz Tarayıcı Uyumluluğu.

5) Mobil Optimizasyon.

Tümünü Oku
Web Tasarım Fiyatları Hakkında

Bizim gibi tasarım ajanslarının en çok karşılaştığı cümlelerden birisidir bu kelime "iki tıkla iş yapıyorsunuz". Gerçekten web sitesi yapmak bu kadar kolay bir iş mi?

Bilgisayar üzerinde yürütülen çalışmalar o sektörün içinde bulunmayan kişiler için oldukça kolay görülen ve yapılabilitesi basit işler olarak görülmekte. O işi yapan kişinin yaptığı işi öğrenmek için harcadığı emek, zaman, para ve hayat kaybı göz ardı edilerek; ne olacak canım bilgisayar başında fareye iki tık yapıyor iş bitiyor diyebilecek kadar ileri gidebilmekteler.

Bu alana dahil olabilecek öncelikli sektörleri sıralarsak sanırım şu sıralama ile gidebiliriz.

1- Web sitesi tasarımı yapanlar.

2- Yazılım işi üretenler.

Tümünü Oku
internet siteniz güncel ve kaliteli mi test etmekte fayda var

Web sitem güncel ve kaliteli mi diye düşünüyorsanız, size bu konuda yardımcı olmamızda yarar var. Genel müşteri kitlesini web sayfası üzerinden edinen şirket veya kurumlar internet sitelerine gereken önemi vermeleri gerekir. Zamane internet siteleri kullanıcılara yönelik olarak tasarlanmakta, web sitesini ziyaret eden kullanıcıların sayfada bulunma sürelerini arttırmaya yönelik geliştirilmekte ve müşterinin göz zevkine hitap edecek tasarım çizgisinde kurgulanmaktadır.

Eskimiş bir web siteniz varsa size ne kaybettiriyor bunun farkında mısınız? HTML kodlaması eskimiş, flash kodlama barındıdan, farklı ekran çözünürlüklerine duyarlı olmayan, büyük ekranlarda minik ve okunaksız açılan web siteleri ziyaretçisinde hemen çıkma isteği uyandırmakta, kullanıcıların büyük bir çoğunluğu internet sayfasını hızlıca...

Tümünü Oku
Web Tasarımı Nedir
Web tasarımı nedir diye sorulan bir soruya vereceğimiz cevap: Tasarım fikirlerinin estetik çizgisinde, bir amaç için belli ilkeler tarafından yönlendirildiği, düzenlendiği ve bunların uygulamaya (tasarımın yazılıma) dönüşmesi işlemleridir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından ortaya aktif bir web sitesi çıkar. Web tasarımı ( aktif web sitesi) uygulamasının ardından son kullanıcılar bir web tarayıcısı yardımıyla internet üzerinden web sitelerine erişebilirler. Web tasarımı nedir sorusuna verebileceğimiz en kısa cevap bu olabilir. Peki detaylarıyla ele aldığımızda web tasarımı nedir? Anlatmaya başlayalım.
Tümünü Oku
Bilmeniz Gereken 10 Yeni HTML5 Etiketi

HTML5 sizin için yeni etiketler ve özelliklerle daha fazla güç, verim ve esneklik sağlıyor.

İşte bilmek isteyeceğiniz 10 yeni etiket.

HTML5 yeni elementler ve özelliklerle geliştiricilerin, dökümanlarının başka sistemler tarafından kolayca anlaşılmasına(özellikle arama motorları!), veriyi daha eşsiz göstermesine, komplex Javascript yapılarının veya Flash ve Silverlight gibi eklentilerin daha kolay kullanmasına olanak sağlıyor.

İşte web sitelerinizi yazmayı kolaylaştıracak 10 yeni HTML5 etiketi.

Tümünü Oku
Bootstrap Kullanmak için 10 Sebep

Bootstrap yapısı web tasarım ve geliştiricilerinin arenasına damgasını vuran son yeniliklerden.

Bootstrap web sitelerini ve uygulamalarını tasarlamayı normalden daha kolay , daha hızlı ve daha iyi hale getiriyor. Eğer hala kullanmıyorsanız Bootstrap'ı , şimdi göz atmanın tam zamanı. Bootstrap geliştiriciler için tıpkı içinde bir sürü araç olan şeker dükkanı gibi!

 

Peki neden Bootstrap kullanmalısınız?

Tümünü Oku
Google Neden Responsive Siteleri Seviyor

Responsive tasarıma sahip siteler neden internetin en iyi tarama aracı Google tarafından seviliyor?

Tümünü Oku
Web tasarım ve yazılım sektöründe 4.5G

4.5G web tasarım alanında bizler için ne gibi yenilikler getirecek?

4.5G Türkiye'de yeni bir çığır açtı. 4.5G altyapısının nimetlerinden her sektörün faydalandığı üzere bizler gibi web sitesi tasarımı yapan firmalarda bu nimetten faydalanarak çalışmalarını yüksek hızlara göre optimize edebilecek, daha yüksek hızda çalışan web sitelerini kodlayabileceğiz. Web sitelerini inşa ederken dikkat edilen ciddi noktalardan birisi olan web sayfasının hızlı çalışması, seo olarak yüksek skorlar elde etmekten geri kalmamasıdır. Ülkemizde bulunan internet altyapısı özellikle mobil cihazlarda tatminkar düzeyde bir hıza sahip olsa dahi kimi bölgelerde 2G hızına düşebilen altyapılar sayesinde web sitelerini tasarlarken daha ufak boyutlarda görseller kullanmaya mecbur kalabiliyorduk. Mobil uyumlu bir web sitesinin

Tümünü Oku

HİZMETLERİMİZ

Web Tasarım Web Tasarım

Web tasarım yaptırmak amacıyla yola çıkan değerli dostlarımıza fikir vermesi açısından, bununla birlikte yol göstermesi amacıyla uyarılarda bulunmak isteriz

Detay ...
Logo Tasarımı Logo Tasarımı

Logo tasarımı bir kuruluşu temsil eden ve kurumun en önemli görsel simgesine verilen isimdir. Yalın, çabuk anlaşılır, hatırlaması kolay, mümkün olduğu ölçüde

Detay ...
Responsive Tasarım Responsive Tasarım

Web Studio olarak sizlere responsive web sayfaları tasarlar, mobil uygulamalar geliştiririz. Web sitenizi ziyaret eden internet kullanıcıları web sayfanıza

Detay ...
E-Ticaret Tasarımı E-Ticaret Tasarımı

E-ticaret olarak tabir edilen ticaret platformu İnternet ile tanışmamızla birlikte başlamış, devam eden yıllarda yaygınlaşmış, normal ticarete alternatif

Detay ...

Web Studio Dijital Ajans Mental Bilgi Teknolojileri Tic. Ltd. Şti. Markasıdır.

Web Studio - Google Play Store Web Studio - App Store

Blog Sayfamız

Teklif İste