Adwordsu Kullanmanız İçin 5 Sebep
23 Ekim 2000 yılında Google online market işini tamamen değiştirecek "Self-Service Advertising Program" adı verilen kendi reklamını kendin servis edebildiğin bir program yayınladı. Bu programdan 10 yılda içinde 42 milyar dolar gelir elde etti. Biz şu anda bu programı Google Adwords olarak biliyoruz ve bu sistem bir çok online şirketin değişmez bir parçası olmuş durumda.
 

Eğer Adwords'a alışık değilseniz, duymadıysanız kısaca özetleyecek olursak tıklandıkça ödeyeceğiniz reklamlar oluşturmanızı ve yönetmenizi sağlıyor. Daha sonra bu reklamlar Google'ın arama servisinde gösteriliyor ve bu şekilde kullanıcılar web sitenize erişiyor.

 

Doğru anahtar kelimelerle istediğiniz, hedeflediğiniz kitleye ulaşabiliyorsunuz. Rakiplerinize karşı 1-0 önde başlıyorsunuz çünkü firmanızla ilgilenebilecek belli kitlenin dikkatini çekmiş oluyorsunuz..

 

Hala ilgileniyor musunuz?

 

Harika. Neden Adwords'u kullanmanız için işte 5 neden.

 

1-Ölçülebilir ve Esnek

 

Televizyon gibi bir çok pazarlama kanalından daha avantajlı olmasının en büyük nedeni çok kolay ölçülebilir olması. Tıklandığı kadar ödeme sistemi büyük ihtimalle ölçümleme için en iyi kaynak. Bu sayede tıklanıp tıklanmadığını, kitleye ulaşılıp ulaşılmadığını rahat biçimde görebiliyorsunuz.

Ayrıca çok esnek bir yapısı var. Şirketinizin ihtiyaçlarına göre istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

 

2-SEO'dan Daha Hızlı

 

SEO'nun zayıf yanlarından biri belirli bir sonuç almadan önce aylar geçebilecek olması ve rakiplerinize kendinizi kanıtlamakta geç kalabilecek olmanız. Adwords reklamındaysa böyle bir durum yok. Bir kere reklam verince reklamınız anında çalışır hale gelecek ve gözükecektir. Sizde ziyaretçi bilgisi gibi sonuçları anında alacaksınız.

 

Bu kadar hızlı olduğu için anahtar kelimelerin çalışıp çalışmadığını hemen öğrenebilecek ve buna göre şekillendireceksiniz.

 

3-Daha Çekici

 

Google sürekli Adwords servisini geliştiriyor. Bunun önemli sebeplerinden biri de gelirinin ana kaynaklarından biri olması. Ürün listeli reklamlar ve videolarda çıkan reklamlar daha fazla tıklama aldırıyor. Bu çekici reklamlar Google ve reklam verenler için daha fazla gelir anlamına geliyor. Google bu sebeple hala yeni reklam formatları ve geliştirmeleri üretmekte.

 

Ayrıca buna ek olarak Youtube her gün bir kaç milyar izlenme alıyor. Eğer bunu arama motorları ile karşılaştırırsanız ikinci sırayı alacaktır. Şöyle bir bakarsak Yahoo ve Bing birlikte olsa Youtube 2 kat daha büyük gelir. Yani neden reklamlarınızı insanların daha çok baktığı yerlere koymayasınız?

 

4-Reklam Maaliyetinizi Belirleyebilirsiniz!

 

İşte Adwords hakkında gerçekten en güzel şey. Günlük olarak maksimum bir maliyet limiti belirleyebilirsiniz. Bu şekilde ne kadar ödeyeceğinizi kendiniz belirlersiniz. Bu limit belirleme bütçenizi daha doğru kullanmanıza ve sınırı aşmamanıza yardım eder, bu sayede endişelenmezsiniz. En kötü senaryoda bile reklam maliyeti bütçeniz belirlediğiniz limiti aşamaz. Reklamın daha fazla görünmesini dilerseniz bütçeyi anlık olarak arttırabilirsiniz.

 

5-Rakiplerinizi Yenmenize Yardımcı Olur

 

Adwords'un amaca hızlı ulaşması sayesinde SEO ile karşılaştırınca rakiplerinizin karşısında büyük bir avantajınız oluyor. Çünkü siz çoktan arama motorlarında görüntülenmeye başlamış ve rakiplerinizden daha fazla tıklama almış oluyorsunuz.

Ya rakiplerinizde Adwords kullanıyorsa? Bu pek sorun değil.

Arama sonuçlarının %85‘inde artık Adwords yer kaplıyor. Bu reklamlar sayfanın arama sonuçları dışında %85'ini kaplıyor. Google daha fazla reklam verilmesini istiyor. Yani rakiplerinizi yenmenin tek yolu yine Adwords kullanmaktan geçiyor.

 

Daha önce Adwords kullandınız mı? En çok hangi özelliklerini beğendiniz?

 

Sizin için Google Adwords reklamlarınızı yönetebiliriz. Bizimle iletişime geçin ve daha çok kazanın.

HİZMETLERİMİZ

Web Tasarım Web Tasarım

Web tasarım yaptırmak amacıyla yola çıkan değerli dostlarımıza fikir vermesi açısından, bununla birlikte yol göstermesi amacıyla uyarılarda bulunmak isteriz

Detay ...
Logo Tasarımı Logo Tasarımı

Logo tasarımı bir kuruluşu temsil eden ve kurumun en önemli görsel simgesine verilen isimdir. Yalın, çabuk anlaşılır, hatırlaması kolay, mümkün olduğu ölçüde

Detay ...
Responsive Tasarım Responsive Tasarım

Web Studio olarak sizlere responsive web sayfaları tasarlar, mobil uygulamalar geliştiririz. Web sitenizi ziyaret eden internet kullanıcıları web sayfanıza

Detay ...
E-Ticaret Tasarımı E-Ticaret Tasarımı

E-ticaret olarak tabir edilen ticaret platformu İnternet ile tanışmamızla birlikte başlamış, devam eden yıllarda yaygınlaşmış, normal ticarete alternatif

Detay ...

Web Studio Dijital Ajans Mental Bilgi Teknolojileri Tic. Ltd. Şti. Markasıdır.

Web Studio - Google Play Store Web Studio - App Store

Blog Sayfamız

Teklif İste