Google Yerel İşletme Kaydınızı Yapmaya Hazır Mısınız?

Google yerel işletme kaydı eklemesi yapmak isteyen fakat bu işlemlerin nasıl yapılacağı konusunda bilgisi olmayan kişilere özel olarak hazırlamış olduğumuz makalemize hoş geldiniz. Bilindiği üzere google yerel işletmelerin kayıtlarını arama sonuçlarında sağ tarafta çarpıcı biçimde göstererek aramış olduğunuz işletmeye kolayca erişmenizi sağlamaktadır. Peki, nedir bu Google yerel işletme (Google My Business) kaydı eklemesi, nasıl yapılır.

Google Yerel İşletmelere Kayıt Oluyoruz!

Öncelikle işletmenize ait bilgileri Google'ın yerel işletme sayfasına kayıt ederek eklememiz gerekiyor. Google Yerel İşletme'de ekleme yapmak için Google My Business adresini ziyaret etmemiz şart. Adresi girip web sayfası açılmasının ardından karşımıza çıkan "Hemen Başlayın" butonuna tıklıyoruz, "Google My Business ürününe hoş geldiniz!" açıklama yazısını gördükten sonra hizmet şartlarını kabul etme kutucuğuna tıklayıp, "Tamam, anladım!" butonuna tıklayıp işleme devam ediyoruz. Karşımıza aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz ilgili sayfa açılıyor.

yerel işletme kaydı

"İşletme adı" bölümünden başlayarak "Kategori" bölümüne kadar istenilen bilgileri girmenin arkasından "Ürün ve hizmetleri müşterilerime kendi yerlerinde sunuyorum" seçeneğini Evet veya Hayır olarak işaretleyip "Devam" butonuna tıklıyoruz. Şimdi karşımıza "Bu işletmeyi Google'da yönetmek için bu bilgileri doğrulayın" ekranındayız, "Bu işletmeyi yönetmeye yetkiliyim ve Hizmet Şartları hükümlerini kabul ediyorum" kutucuğunu işaretlemenin adından "Devam" butonuyla işlemi sürdürüyoruz.

Artık sona yaklaştık; "Şimdi telefonla" veya "Şu adrese postayla" tercihlerinden birini seçerek işlemi sonlandırabiliriz. "Şimdi telefonla" seçeneğinde arama telefonla yapılacak, diğer seçenek olan "Şu adrese postayla" seçeneğindeyse posta adresimize bir kod gönderilecek, bu kodu kullanarak (doğrulama sayfasında kod girişini yaparak) oluşturduğumuz Google Yerel İşletme (Google My Business) kayıt ekleme işlemini tamamlamamız beklenecek.

Google Yerel İşletmelere Kayıt Yaptırmak Bulunurluğunuza Yüksek Katkı Yapar!

Bu aşamanın ardından biz üstümüze düşen kayıt hamlelerini yaparak tamamlamış oluyoruz. Yerel işletme kaydımızı tamamlamamızın ardından, hesap yönetim sayfamızı kullanarak ayarları değiştirebilir, web site adresimizi ekleyebilir, diğer teferruat kayıtlarını güncelleyerek işletme kaydımızı geliştirebiliriz. Google aramalarında hem kelime arama sonuçlarında görüntülenip hem harita aramalarında görüntülenerek bulunurluğumuzu kolaylaştırmış olduk. Artık aramalarda yerel işletme olarak bulunabiliriz.

My Business Aramalarında Kolay Bir Şekilde Bulunabileceksiniz!

Google Yerel İşletme ekleme (Google My Business kayıt) işlemini sizlet için anlatmaya çalıştık. Şirket bilgilerinizi Google üzerine kayıt etmeniz SEO açısından olduğu kadar, kelime bazlı aramalarda ulaşılma sayısının artması bakımından bile yararlı olacaktır.

Google Yerel İşletme (My Business) Kaydı Nasıl Yapılır

Geri Dön
Teklif İste
TEKLİF İSTE