İçerik Bakımından Eksik Siteler Neler Yapmalı

Sitenizde içerik eksikliği mi var? Sitenize kullanıcı çekemiyor musunuz? Internet ağında bir çok sitede bulunan içerik sorunu sitenizin kalitesini düşürür. Peki bu konuda ne yapmalısınız?

Google'ın bir çalışanı olan Gary Illyes, siteniz eğer içerik bakımından kötü bir izlenim veriyorsa içerikleri kaldırmak yerine üstüne ekleyerek değiştirmenizi öneriyor.

Oysa Jen Slegg zayıf olan içerikleri kaldırmamızı söylemekte.

Aslında önerilen sahip oldukları zayıf içerikleri mümkün olduğunca doldurmasını, güçlendirmesini öneriyor. Fakat yapılması gereken gerçekten de zayıf gözüken sayfaları akıllıca kaldırmak ve Google'dan uzak tutmak olacaktır.

Google'ın son güncellemesi Panda her gün sitelerin kaliteleri üstünde çalışıyor. Fakat biz aslında Panda'nın içerik kaldırıldıktan sonra naptığını bilmiyoruz. Bu konu hakkında yüzlerce cevaplanmamış soru var. Kullanıcı bu sorulardan birine girdiğinde yardım alamayınca sayfayı yardımcı bir sayfa olarak göremeyecektir. Cevap için başka sitelere yönelecektir.

Eğer bir içerik kullanıcıları hayal kırıklığına uğratırsa bu içerik kaldırılmalı. Sitenizde vakit geçirilmeyen yeterince bakılmayan ilgilenilmeyen sayfalar varsa bunları kaldırın. Başka alternatif olarak kullanıcıların işine yarayacak şeyler konulmalı.

Geri Dön
Teklif İste
TEKLİF İSTE