Seo yazıları web siteleri için gerçekten önemlidir. Düzenli şekilde girilen yeni içerikler sitenizi potansiyel müşterilere daha kolay tanıtır.

Tabi ki bir sürü kelimeleri bir sayfaya atarak insanların oraya akın etmesini düşünemezsiniz. Eğer düzgün bir düzen kurarsanız emin olun istediğinizi elde edersiniz.

İşte Seo makaleleri için 6 kural:

1-Anahtar Kelimelerinizi Seçin

Eğer girdiğiniz içeriğin Google tarafından dikkate alınmasını istiyorsanız ve emeğinizin karşılığını almayı planlıyorsanız anahtar kelimelerinizi doğru seçmelisiniz. Sayfada geçen kelimeleri takip edin ve anahtar kelimeler ile sayfanın arasında uyuma özen gösterin...

2-İnsanların Önemsediği Şeyler Üstüne Yazın

Kimse işinizi sizden daha iyi bilmiyor. Yazılan içeriğin anlattıklarının hedef kitlenize uygun olmasına özen gösterin. Ne yazdığınız hakkında fikriniz olması çok önemli. Bir şeyi anlatmak için insanların önemsemediği şeylerden bahsetmeyin. İlgi çekerken ayrıca hedef kitlenize istediğiniz etkiyi vermeniz gerekmekte.

3-Gerektiği Kadar Uzun Tutun

Tabi 100 kelimelik taze bir içerik hiç yoktan iyidir. Fakat arama motorları daha uzun blog yazılarına ve makalelere bakıyor. 300 kelimelik bir şeyler deneyin fakat 500 veya üstüne çıkabiliyorsanız kesinlikle öneriyoruz. Şu anda bir sürü araştırma en az 2,000 kelimelik sayfaların arama motorlarında daha çok çıkma eğilimi olduğu gösteriyor.

4-İçeriğinizi Sayfanıza Göre Optimize Edin

WordPress gibi blog platformları kullanıyorsanız bedava olan bir çok eklenti var bu iş için. Demek istediğimiz sayfanızı düzenli kullanmanız. Kötü bir font ve görüntü okumayı zorlaştırır ilgi çekmenin aksine hedef kitlenizi uzaklaştırır.

5-Yazınızın Üstünde Çalışın

Profesyonel Seo yazarları ile normal insanlar arasında tek fark düzenlemek. OpenOffice, Google Docs, Microsoft Word gibi programlar bu işi en rahat yapabileceğiniz ortamlar. Yazım hataları, noktalama yanlışları gibi şeyler profesyonel yazarlar için tam bir baş belası. Düzgün bir yazı her zaman diğer yazıları gölgede bırakır. Paragraflarınızı bile ne kadar uzun tuttuğunuz çok önemlidir.

6-Kendizin Halkla İlişkiler Ajansınız Olun

Yazıyı tamamlayıp taze içeriği sayfaya koymak yolun sadece yarısı. Son adım kendi halkla ilişkiler ajansınız gibi davranmaktan geçiyor. İçeriğinizin linklerini her yere yayın. Sosyal medyayı da kullanarak ulaştırabileceğiniz kadar insana ulaştırın ve tık almasına bakın.

Profesyonel Seo Yazarları İçin 6 Kural

Geri Dön
Teklif İste
TEKLİF İSTE