Bootstrap yapısı web tasarım ve geliştiricilerinin arenasına damgasını vuran son yenilikleri içeriyor. Bootstrap web sitelerini ve uygulamalarını tasarlamayı normalden daha kolay, daha hızlı ve daha iyi hale getiriyor. Eğer hala Bootstrap'ı kullanmıyorsanız, şimdi göz atmanın tam zamanı. Bootstrap geliştiriciler için tıpkı içinde bir sürü araç olan şeker dükkanı gibi!

Peki neden Bootstrap kullanmalısınız?

Bootstrap Kullanmak İçin 10 Sebep

1-Zaman Kazanın

Bootstrap ile ilk başta yapacağınız zamanınızı nakite çevirmek olacaktır. Bootstrap geliştiricilere daha önceden hazırlanmış ve web sitenize direkt koyulmak için beklenen kodları içeren bir kütüphane sunuyor. Geliştiriciler kod yazmakla uğraşmak yerine basitçe doğru olan yere gerekli yapıları oturtarak işlerini hallediyor. Buna ek olarak, bir çok tasarım ve desen yönüde kontrolünüz altında.

2-Özelleştirilebilir

Bootstrap'ın en iyi yönlerinden biri de özelleştirilebilir olması. Arkanıza yaslanıp bütün yapıyı araştırabilir ve istediğinizi tutup istediğinizi atabilirsiniz. Bootstrapın sizin ihtiyacınıza göre değiştirilmeye açık bir platform. Geliştiricinin projesi için ne lazımsa onu tıpkı bir terzi gibi Bootstrap'a dikebilir veya sökebilirsiniz! Bu yüzden bir çok geliştirici bazı Bootstrap araçlarına işe yaramaz gözüyle bakarken bazı geliştiriciler adeta tapmakta.

3-Tutarlılık

Bootstrap'ın geliştirilmesindeki en büyük neden Twitter'ın geliştiricilerin projlerinde büyük tutarsızlıklar görmesiydi. Bu sorun projelerde bazı sorunlara yol açtı. Bootstrap merkez setli bir geliştirici kodu kullandığı için bütün platformlarda aynı sonuçlar veriyor. Yani Internet Explorer'a bakınca da aynı Chrome'a bakınca da aynı sonucu alacaksınız.

4-Gelişimde

Jquery'i örnek alırsak geliştirmeler iki yılda bir kullanıcılara açılıyor. Bootstrap ise daha sık ve daha sabit güncelleniyor. Geliştiriciler her sorun bulduğunda Bootstrap takımı düzeltmek için çalışmaya başlıyor.

5-Entegrasyon

Eğer yayında olan bir site üstünde çalışıyorsanız ve hala bazı sorunları gidermeye çalışıyorsanız Bootstrap size yardımcı olabilir. Tek yapmanız gereken ihtiyacınız olan kodları kopyalayıp çalışmakta olduğunuz CSS dosyasında olması gereken yere yapıştırmanız. Entegrasyon çok kolay ve hızlı. Hatta yaptıktan sonra gönlünüzce değiştirebilirsiniz.

6-Responsive

Bootstrap responsive bir tasarıma sahip. Nerden girerseniz girin üstünde kaydırmanız gerekmicek. Tabiri caizse cuk diye oturacak bir yapısı var. Bootstrap diğer platformlara hemen ve tutarlı şekilde adapte olabiliyor.

7-Geleceğe Uyumlu

İçinde bir sürü içerikle gelen Bootstrap gelecekteki tasarımlarıda kendine katıyor. Örnek olarak HTML5 ve CSS3 gelecekte büyük rol oynayacak büyük ikili. Gelecekteki tasarımları ve geliştirmeleri hesaba katarsak Bootstrap, web geliştiricileri için gelecek yıllarda bir cetvel olacak gibi.

8-Rekabet

Bootstrap türünün tek örneği değil. Karşısında Jquery ve HTML5 Boilerplate olsada daha gerçekçi bir rakib olan Zurb Foundation var. Bootstrap, Foundation'ın yetişmesi zaman alcak geniş bir araç yelpazesine sahip. Üçüncü parti eklentiler, temalar, kodlar vb. Bootstrap biraz şişirilmiş hissedebilirsiniz fakat kullanması da kurulması da çok kolay.

9-Dökümanlar Konuşuyor!

Bootstrap'ın dökümanları gerçekten etkileyici. Çoğu yeni platformun sorunu tam bir dökümana sahip olmaması fakat bootstrap size sıfırdan başlama imkanı sunuyor. Öğrenmek için herşeyle oynamanıza gerek kalmıyor ve anında istediğiniz bilgiyi alabiliyorsunuz dökümanlardan.

10-Patronlar İçin

Öğrenmek ve diğer yapılarla kullanmak için diğer şeylerle boş vakit harcamanıza gerek kalmıyor. Bir iş verenin gözünden, web geliştiricisine Bootstrap verdiğinzde HTML ve CSS'e kıyasla daha az vakit harcayarak öğrenebiliyor. Bootstrap daha verimli, sonuç odaklı ve kesin kalitede bir iş ortaya çıkarıyor.

Sonuç Olarak

Bootstrap ile çalışmak için biraz CSS biraz HTML bilgisine ihtiyacınız olsa da dökümanları size farklı araçlar ve farklı içeriklerle çalışmanız için her bilgiyi içeriyor.Kullanması kolay. İçeriği bol. Kaliteli. Bootstrap için neye ihtiyacınız varsa dökümanda mevcut.

Sizde Bootstrap trenine katıldınız mı? Eğer kullandıysanız tecrübelerinizi anlatmak ister misiniz? Bize yazın.

Geri Dön
Teklif İste
TEKLİF İSTE