Profesyonel Web Tasarımı

Profesyonel web tasarımı kavramını ele alarak sizlere profesyonel web tasarım hakkında fikirlerimizi sunmak istediğimiz bir blog yazısıyla karşınızdayız.

İnternet siteleri, şirketlerin vazgeçilmez tanıtım unsurlarının başında gelmektedir. Güncel düşünen, çağımızın teknolojilerini takip eden kurumsal şirketler yazılım teknolojilerinden üst düzeyde faydalanmak hedefiyle belirli bütçelerde yatırım yapmaktalar. Ortaya koydukları sermayeden maksimum dönüş elde etmeyi hedefliyorlar. Peki satın aldıkları hizmet gerçekten profesyonel mi? Yoksa yalnızca sanal ortamda yayınladıkları basit web sitesinden ibaret bir yatırım olarak mı kalıyor. Şirketin karar veren pozisyonundaki kişi olsaydınız profesyonel web tasarım hizmetinden faydalanmak, kazanım elde etmek için ne yapardınız? Dilerseniz konuyu detaylandırarak biraz daha açalım.

Tümünü Oku
Web Tasarımı

Web Studio Dijital Ajans, yılların getirdiği tecrübeyi müşteri taleplerine istinaden muhteşem web sayfası çalışmalarına çeviriyor. Sektörün köklü şirketlerinden birisi olarak bizleri temsil eden web sitemize gösterdiğimiz özeni size sunacağımız çalışmalarda bizzat gösteriyoruz. Web tasarımı çözümleri sunarken, deneyimimizi müşterimizle paylaşarak, fikir ortaklığına vararak işlemleri sonuçlandırıyoruz. Web tasarım ajansında bulunması gereken birikimleri barındırıyoruz, taşımış olduğumuz özellikleri yitirmeden sektöre yön vererek üretimlere devam ediyoruz. Yetkinliklerimizi icra ederken, meydana getirdiğimiz tasarımları güncel kod sistemleriyle bütünleştirerek beğeniye sunuyoruz. Karakterimizi müşterimize yansıtırken, çalışmalarımızın arkasında durarak sorumluluktan kaçmıyoruz

Tümünü Oku
Web Sitesi Tasarımı

Web tasarım nedir, web tasarım nasıl yapılır, web sitesi tasarımı yaparken nelere dikkat ediyorsunuz, web tasarım yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz, web tasarım sektöründe ne kadar zamandır bulunuyorsunuz gibi sorularla sıkça karşılaşıyoruz. Sormuş olduğunuz bu sorulara web sitemiz aracılığıyla detaylı yanıtlar bulabileceksiniz. Web tasarım sektörünün köklü firmalarından olan Web Studio sizleri dilemiş olduğunuz kaliteli web siteleriyle buluşturmak maksadıyla çalışmalarını itinayla yürütüyor.

Tümünü Oku
Web Tasarım İstanbul

Web tasarım İstanbul vilayetinde oldukça zorlu bir sektör. Kurgulayarak uygulamaya geçireceğiniz onlarca alternatif tasarım çeşidini güncel yazılım kodlarına dökerek müşterinize sunduğunuz
çalışmanın karşı taraf açısından beğenilmesi kolay olmadığı gibi, sektörde fazlaca bulunan rakipleriniz arasından sıyrılarak farkedilip kendinizi kanıtlamanız fazlaca zor aşamaları kat ederek sonuca varmanızdan geçiyor. Web tasarım İstanbul sınırlarında, gerek şahsi gerekse kurumsal bazda talep edilerek aranılan dijital çözüm ihtiyaçlarının başında geliyor.

Tümünü Oku
Web Tasarım Firmaları

Web tasarım firmaları arasından iyisini seçmek istediğinizde, biraz zahmete katlanmak zorunda kalacağınız bir arayış olacaktır. En iyi web tasarım firmaları nerede? web tasarım firmalarına nasıl ulaşırım, web tasarım firmalarından kaliteli çözüm üretebilecek kim diyerek saatlerinizi hatta günlerinizi harcamak zorunda kalabilirsiniz. Web tasarım firması olarak yaranıza merhem olacak şirket biziz ve sizin tercihiniz olmak istiyoruz.

Tümünü Oku
Web Sitesi Yapan Firmalar

Web sitesi yapan firmaları iki çeşitte sınıflandırabiliriz. Öncelikle sınıfladığımız web sitesi yapan firma çeşidi: Web sitesini yaparak hazır biçimde bekletip, talepte bulunan firmalara ellerinde barındırdığı web sitesini pazarlayanlar. İkincil olarak sınıflandığımız web sitesi yapan firmalar: Müşteriye özel çizgide tasarlayıp beğendirilen çizimleri kodlayarak internet sitesini haline getirerek teslim edenler. Web sitesi yapan şirketleri iki çeşide ayırıp sizleri bilgilendirmenin ardından şirket tiplerinin avantajlarını, dezavantajlarını anlatalım.

Tümünü Oku
Web Yazılımı

İnternet sitelerinin gözünüze çarpan ilk yüzü tasarım yapısı ve yerleşimidir. Ziyaretçiler, öncelikle web tasarımın göze ne denli hoş göründüğüyle ilgilenir. Web sayfasının ön yüzünün arkasında yatan bir aslan vardır ki, bu da web yazılımı olarak bilinen kod mimarisidir. İntenet sayfalarının hareketli olarak çalışmasına olanak tanıyan bu kodlama mimarileri sayesinde web sitesi kullanıcı taleplerine cevap verebilir. Bir internet sayfası tasarım etabının ardından web yazılımı sürecine eriştiğinde bir çok farklı yazılım kod yapılarını içinde barındıracak biçimde harmanlanarak çalışır duruma getirilir.

Tümünü Oku
Web Tasarım Fiyatları

Web tasarım fiyatları, web sitesi tasarımı yaptıracak şirketler, kurumlar, kişiler adına oldukça merak edilen konulardan birisi olarak dikkat çekmekte. Web sitesi fiyatları, hizmeti üreten ajansın bulunduğu konuma istinaden değişimler gösterebiliyor. Oldukça farklı fiyatların ortaya çıktığı, insanların iki ücret arasında bulunan farka hayretle bakarak şaşırdıkları sonuçları doğurabiliyor. Peki, neden web tasarım fiyatları orantısız değişimler gösterebiliyor? Nasıl oluyor bu ücret farkı? Bir ajans 1000 TL gibi bir rakama çalışmayı yapabiliyorken diğer ajans benzer tasarım çalışmasını 10.000 TL gibi 10 kat farklı fiyata yapıyor? Dilerseniz konuyu genel hatlarıyla değerlendirip size birkaç maddede açılım yapalım.

 

Web tasarım fiyatları hangi durumlarda ucuz olabilir?

Tümünü Oku
Web Tasarım Örnekleri

Web tasarım örnekleri arıyorum, web tasarım örneklerini nereden bulabilirim, web tasarım örneklerini bir arada görerek karşılaştırmak istiyorum diye kara kara düşünmeyin. Çeşitli web sitesi örnekleriyle bezenmiş detaylı bir web sitesindesiniz. Web sitemizde gezerek çeşitli tasarım alternetiflerini görebilir, web tasarım çalışmalarına örnek olabilecek kadar detaylı projelere erişebilirsiniz.

Tümünü Oku
Web Sitesi Kurma
Web sitesi kurmak isteyenler çoğu zaman işleyişi nasıl başlatacaklarını neleri araştırarak sonuca varacaklarını netleştiremediklerinden fazlasıyla zaman kaybediyorlar. Web sitesi kurma düşünüldüğü kadar zor mudur? Web sitesi kurma zahmetli midir? Web sitesi kurma aşamalarında sıkıntılar yaşar mıyız? Bu soruların cevaplarını sizlere anlatarak paylaşalım istiyoruz.
Tümünü Oku
Web Sitesi Nasıl Yapılır

Web sitesi nasıl yapılır sorunun oldukça sık sorulduğu bir ortamda web sitesinin nasıl yapılacağına ilişkin bilgiler vererek sizleri bilgilendirmemiz gerektiğini gördük, bu bağlamda web sitesi nasıl yapılır sorgusuna bir açılım getirdik. Yeni blog yazımızı sizinle paylaşmaktan ve sizlerin bu blog yazısıyla bilinçlenmesinden mutluluk duyacağımızı şimdiden sizlere bildirmek istiyoruz.

 

İnsanların gün be gün web sitelerine olan merakları artıyor. Kimileri bu dijital platformu iş kolu biçimine çevirerek bu işten para kazanmanın yollarını ararken kimileride kendi kullanımında olacak web sitelerini kendi bünyelerinde yapmak istiyorlar.

Tümünü Oku
Web Tasarım Ajansı Nedir

Web tasarım ajansı nedir, web tasarım ajansı hangi çalışmaları yapar, web tasarım ajansları hakkında nasıl bilgi edinebiliriz diye sorular soruyor olabilirsiniz. Aklınızdan geçen sorulara açıklık getirmesi açısından sizler için yeni bir makale hazırlama ihtiyacı hissettik. Okuyacağınız bu yazımızda web tasarım ajanslarının neler yaptıklarını, hangi işlerle iştigal ettiklerine vakıf olarak bilgi dağarcığınızı geliştireceksiniz.

 

Web tasarım ajansı nedir açıklıyoruz; Web paltformlarında harcanan zaman günden güne artmakta. İnsanlar vakitlerinin büyük bir bölümünü internet üzerinde gezinti yapabilecekleri cihazları kullanarak harcamakta, insanlar neredeyse bütün ihtiyaçlarını internet siteleri üzerinden karşılamaktalar. Elbette bu durum web teknolojileri üzerinden çalışmalar yürütmekte olan web tasarım ajansları için fırsat kapıları açarak ajansların hizmet kalemlerini sunmaları için farklı alternatifler oluşturarak ürettikleri çalışmaları müşterileriyle buluşturup kazançlarını artırmalarına olanak sağlamaktadır. Kazanç elde edilmesindende anlaşılacağı üzere web tasarım ajansıları...

Tümünü Oku
Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir

Mobil uyumlu (responsive) web sitesi nedir, mobil uyumlu web sayfası nasıl yapılmaktadır, web sitesine responsive kodlama yapacak mısınız diye çokça sorular geliyor müşterilerimizden. Mobil uyumlu olduğunda web sitesi için avantajları nelerdir diyede merak ediyorsunuzdur eminiz. Bu konuyu sizin açınızdan daha kolayca anlaşılır hale getirebilmek açısından sizlerle aklımızdan geçenleri, bilgilerimizi paylaşarak sizleri bilgilendirmek istedik.

 

Mobil uyumlu web sitesi yani İngilizce ismiyle belirtiksek Responsive; web sitelerinin mobil cihazların ekran çözünürlüklerinde görüntülenirken doğru ölçeklendirmeyle görünmesi, doğru oranda görünmekle de kalmayıp rahat gezilebilmesi maksadıyla; yapılan web sitesinin uygun biçimdeki yazılım teknikleriyle şekillendirmek, biçimlendirmek diyebiliriz.

Tümünü Oku
Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Web tasarımı önüne gelen her kişinin yapabileceği sıradan bir çalışma değildir, öncelikle bunu anlamalı ve bu doğrultuda hareket ederek sonuca ulaşmaya çalışmalısınız.

Sizin için öncelik nedir? İlk başta bunun kararını verin ve bu önceliğe göre araştırmaya girin. Eğer sizin için öncelik web tasarım fiyatıysa kalburüstü firmaların kapısını çalarken fiyat beklentinizi bir kenara bırakın ve o şekilde şirketin kapısından içeri girin. Sizin için öncelik kaliteyse o zaman bilmeniz gereken bir gerçek var o da bu işin çok ucuza

Tümünü Oku
Responsive Web Tasarım Nedir

Responsive tasarım (duyarlı tasarım) olarak adlandırılan çalışmalar son yıllarda popüler hale gelmiş, web sitelerinde kullanımı olmazsa olmaz diyeceğimiz bir önem kazanmıştır. Bunun sebebiyse günümüzde mobil cihazların, mobil çözünürlüklü cihaz kullanımının artış göstermesi, insanların aramalarını mobil araçların üzerinden fazlaca yapmaya başlamış olmalarıdır.

 

Responsive dizayn kullanımıyla şekillendirilmiş tasarıma uygun kodlama yapısı her tür mobil cihazın görüntüleme çözünürlüklerinde sorunsuzca okunaklı şekilde görüntülenmesini sağlarlar, buna istinaden fazlasıyla kullanışlıdırlar. Responsive tasarım ve bu dizayna uyumlu kodlama tarzıyla üretilen web siteleri kullanıcı deneyimi açısından yüksek memnuniyet sağlamakta. Responsive web sitelerinin yapımında her çözünürlük için ayrı ayrı css kodlamaları yapılabileceği gibi bootstrap gibi framework yapıları da kullanılabilmektedir. Kodlamayı yapmanın ardından bütün düşük ve yüksek çözünürlüklerde web sayfasının test edilerek doğru görüntülendiği teyit edilmelidir.

 

Responsive olarak hazırlanın ve yayına alınan web sitesi...

Tümünü Oku
Html5 ve Faydaları

HTML5, web siteleri oluşturmak için kullanılan hiper-metin işaretleme dilinin son sürümüdür.

Önceki sürümleri ile aynı özellikleri sunmakla birlikte, fırsatlar dünyasının kapılarını açmak için birçok yeni özellikleri bulunmaktadır. Ancak, bazı web yöneticileri zaman harcamaya değmez korkusuyla, HTML5 diline geçiş yapmakta şüpheciler. Eğer siz de hala şüpheci olanlardansanız, aşağıda listelenen HTML5 dilinin üstün faydalarından bazılarına göz atmanızda fayda var.

1) Dahili ses / video oynatabilme.

2) Çevrimdışı önbelleğe alma.

3) Temiz Kod.

4) Çapraz Tarayıcı Uyumluluğu.

5) Mobil Optimizasyon.

Tümünü Oku
Web Tasarım Fiyatları Hakkında

Bizim gibi tasarım ajanslarının en çok karşılaştığı cümlelerden birisidir bu kelime "iki tıkla iş yapıyorsunuz". Gerçekten web sitesi yapmak bu kadar kolay bir iş mi?

Bilgisayar üzerinde yürütülen çalışmalar o sektörün içinde bulunmayan kişiler için oldukça kolay görülen ve yapılabilitesi basit işler olarak görülmekte. O işi yapan kişinin yaptığı işi öğrenmek için harcadığı emek, zaman, para ve hayat kaybı göz ardı edilerek; ne olacak canım bilgisayar başında fareye iki tık yapıyor iş bitiyor diyebilecek kadar ileri gidebilmekteler.

Bu alana dahil olabilecek öncelikli sektörleri sıralarsak sanırım şu sıralama ile gidebiliriz.

1- Web sitesi tasarımı yapanlar.

2- Yazılım işi üretenler.

Tümünü Oku
internet siteniz güncel ve kaliteli mi test etmekte fayda var

Web sitem güncel ve kaliteli mi diye düşünüyorsanız, size bu konuda yardımcı olmamızda yarar var. Genel müşteri kitlesini web sayfası üzerinden edinen şirket veya kurumlar internet sitelerine gereken önemi vermeleri gerekir. Zamane internet siteleri kullanıcılara yönelik olarak tasarlanmakta, web sitesini ziyaret eden kullanıcıların sayfada bulunma sürelerini arttırmaya yönelik geliştirilmekte ve müşterinin göz zevkine hitap edecek tasarım çizgisinde kurgulanmaktadır.

Eskimiş bir web siteniz varsa size ne kaybettiriyor bunun farkında mısınız? HTML kodlaması eskimiş, flash kodlama barındıdan, farklı ekran çözünürlüklerine duyarlı olmayan, büyük ekranlarda minik ve okunaksız açılan web siteleri ziyaretçisinde hemen çıkma isteği uyandırmakta, kullanıcıların büyük bir çoğunluğu internet sayfasını hızlıca...

Tümünü Oku
Web Tasarımı Nedir
Web tasarımı nedir diye sorulan bir soruya vereceğimiz cevap: Tasarım fikirlerinin estetik çizgisinde, bir amaç için belli ilkeler tarafından yönlendirildiği, düzenlendiği ve bunların uygulamaya (tasarımın yazılıma) dönüşmesi işlemleridir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından ortaya aktif bir web sitesi çıkar. Web tasarımı ( aktif web sitesi) uygulamasının ardından son kullanıcılar bir web tarayıcısı yardımıyla internet üzerinden web sitelerine erişebilirler. Web tasarımı nedir sorusuna verebileceğimiz en kısa cevap bu olabilir. Peki detaylarıyla ele aldığımızda web tasarımı nedir? Anlatmaya başlayalım.
Tümünü Oku
Bilmeniz Gereken 10 Yeni HTML5 Etiketi

HTML5 sizin için yeni etiketler ve özelliklerle daha fazla güç, verim ve esneklik sağlıyor.

İşte bilmek isteyeceğiniz 10 yeni etiket.

HTML5 yeni elementler ve özelliklerle geliştiricilerin, dökümanlarının başka sistemler tarafından kolayca anlaşılmasına(özellikle arama motorları!), veriyi daha eşsiz göstermesine, komplex Javascript yapılarının veya Flash ve Silverlight gibi eklentilerin daha kolay kullanmasına olanak sağlıyor.

İşte web sitelerinizi yazmayı kolaylaştıracak 10 yeni HTML5 etiketi.

Tümünü Oku
Bootstrap Kullanmak için 10 Sebep

Bootstrap yapısı web tasarım ve geliştiricilerinin arenasına damgasını vuran son yeniliklerden.

Bootstrap web sitelerini ve uygulamalarını tasarlamayı normalden daha kolay , daha hızlı ve daha iyi hale getiriyor. Eğer hala kullanmıyorsanız Bootstrap'ı , şimdi göz atmanın tam zamanı. Bootstrap geliştiriciler için tıpkı içinde bir sürü araç olan şeker dükkanı gibi!

 

Peki neden Bootstrap kullanmalısınız?

Tümünü Oku
Google Neden Responsive Siteleri Seviyor

Responsive tasarıma sahip siteler neden internetin en iyi tarama aracı Google tarafından seviliyor?

Tümünü Oku

HİZMETLERİMİZ

Web Tasarım Web Tasarım

Web tasarım sahibi olmak amacıyla yola çıkan değerli dostlarımıza fikir vermesi açısından, bununla birlikte yol göstermek amacıyla uyarılarda bulunmak isteriz

Detay ...
Logo Tasarımı Logo Tasarımı

Logo tasarımı bir kuruluşu temsil eden ve kurumun en önemli görsel simgesine verilen isimdir. Yalın, çabuk anlaşılır, hatırlaması kolay, mümkün olduğu ölçüde

Detay ...
Responsive Tasarım Responsive Tasarım

Web Studio, sizler için responsive web sayfaları tasarlar, mobil uygulamalar geliştirir. Web sitenize ulaşan ziyaretçiler en uyumlu ekran çözünürlüğüyle karşılanırlar

Detay ...
E-Ticaret Tasarımı E-Ticaret Tasarımı

E-ticaret olarak tabir edilen ticaret platformu İnternet'le birlikte başlamış, devam eden yıllarda yaygınlaşmış, normal ticarete alternatif olmakla yetinmeyip onunla

Detay ...

Web Studio Dijital Ajans Mental Bilgi Teknolojileri Tic. Ltd. Şti. Markasıdır.

Web Studio - Google Play Store Web Studio - App Store

Blog Sayfamız

Teklif İste