Profesyonel Web Sitesi Fiyatları Hakkında Kapsamlı Bir Açıklama

Profesyonel web sitesi fiyatları konusunda fazlaca arama yapıldığını gördük ve sizler için bu makaleyi hazırladık. Profesyonel web sitesi yaptıracak şirketler, kurumlar veya kişiler fiyat aralıklarını anlamak ve tartmak amacındalar. Umarız bu makalemiz sizlere yararlı olur ve sorularınızın cevaplarına erişirsiniz. Web sitesi fiyatları, hizmeti üreten ajansın ikamet ettiği bölgeye, kurumsallığına, tecrübesine ve çalıştırdığı eleman kalitesine göre farklılaşıyor. Neden profesyonel web sitesi fiyatları orantısız değişimler gösteriyor? Kimi ajans 1000 TL gibi bir rakama çalışmayı yaparken diğer firma benzer tasarım çalışmasını 10.000 TL gibi 10 kat farklı fiyata yapıyor? Dilerseniz konuyu genel hatlarıyla değerlendirip birkaç maddede bahsimize açılım yapalım.

Profesyonel Web Sitesi Fiyatları

Web Tasarım Fiyatları Hangi Durumlarda Ucuz Olabilir?

1- Yapılacak olan web sitesi, çalışmayı yapacak şirketin veyahut şahsın hâlihazırda elinde bulunuyorsa; yani istediğiniz çizgiler doğrultusunda mevcutta üretimi yapılmış, başka bir şirketin kullanımında olan web sitesinin altyapısı kullanılarak size teslim edilecekse.

2- İnternet ortamında bulunması kolay olan “template” tabir edilen Türkçe karşılığıyla “Hazır Tasarım” ismiyle niteleyebileceğimiz satın alınabilen web sitesi şablonları üzerinde yapılacak geliştirmelerle müşteriye teslim edilecekse.

3- Web tasarım ajansı tarafından geliştirilmiş, başka şirkete sunulmasının ardından beğenilmemiş, atıl biçimde bekleyen çalışmalar belli başlı dokunuşlarla derlenerek sizin renklerinize uyarlanarak size teslim edilecekse.

4- Yönetim paneli (Admin Panel), mobil cihazlara uyum (Responsive), arama motoru optimizasyonu (SEO), tarayıcı testleri gibi web sitesinde zaman ve emek harcanarak yapılandırılması gereken kriterlerden hatta testlerden geçirilmeden az zaman harcayarak teslim edilmesi durumunda.

5- İşinin gerçek ehli olamayan, yalnızca anlık para kazanmak amacıyla türemiş bugün var olan ve büyük ihtimalle yarınlarda ulaşamayacağınız birisine işi yaptırırsanız.

Yukarıda saymış olduğumuz maddeleri dikkatlice incelediğinizde sizin de rahatça anlayacağınız üzere web tasarım fiyatları ucuz ise bunun altında istenmeyecek sebepler yatıyor olabilir. Satın aldığınız web sitesinin benzerine, hatta aynısına rastlarsanız şaşırmamalısınız.

Profesyonel Web Sitesi Fiyatlarını Detaylıca Araştırın ve Ucuz Olmasını Hedeflemeyin!

Web sitenizi teslim aldıktan sonra, hizmet aldığınız şirketin kapanmış olması, hizmet aldığınız şahsa ulaşamıyor olmanız sıkça karşılaşacağınız durumların başında geliyor. İstediğiniz hizmetin ucuza üretilmesini özetleyecek olursak “Ucuz etin yahnisi olmaz”.

Profesyonel Web Sitesi Fiyatları Neden Farklılık Gösteriyor?

Üretim yapan ajansın istihdam ettiği çalışan kalitesi, aldığı maaş, ikamet ettiği bölgedeki kira bedeli ve kullandığı programların lisanslı olup olamamasına kadar birçok etken fiyat farklılıklarını oluşturuyor. Hizmet üreten bütün şirketler sürekliliklerini yaptıkları işten sağlarlar ise sektöründe gerçekten başarılı ve uzman olabilirler. Web sitesi yaptıracağınız kişi veya kurum hem bilgisayar tamir ediyor, hem matbaacılık yapıyor, bunlarla birlikte web sitesi tasarımı ürettiğini iddia ediyor ise iki kere düşünerek karar vermenizi tavsiye ediyoruz. Profesyonel web sitesi fiyatları farklılıklarına bu açıdan bakıldığında daha kolay anlaşılabilir diye umuyoruz. Uzun soluklu kullanacağınız, güncel tasarım ve yazılım kriterlerini barındıran, teknik desteğine rahat erişebileceğiniz yetkin bir ajansın ücreti ile amacı yalnızca para kazanmak olan firmanın ücreti arasında farklılık olması kaçınılmazdır. Profesyonel web sitesi fiyatları arasındali farklılıkları sizlerle açıklamaya çalıştık. Web sitenizi yaptırırken fiyat araştırması esnasında bu bilgiler ışığında karar vermeniz sizin yararınıza olacaktır.

Geri Dön
Teklif İste
TEKLİF İSTE